מזרנים רבים מציעים 100 לילות ניסיון, אבל איזה מהם כדאי לנסות?

שוק המזרנים בישראל עבר שינוי מהקצה אל הקצה. כבר לא צריך להגיע לחנות כדי ליהנות ממזרן מעולה. ישנן מספר חברות המציעות מזרנים על פי המודל החדש. דגם אחד של מזרן הנמכר במידות שונות דרך האינטרנט ומגיע עד לבית הלקוח. המזרן מוצע למספר לילות ניסיון וניתן להחזיר אותו במידה והוא לא מתאים.

בכתבה זו יש סקירה של החברות המובילות בישראל על פי מספר פרמטרים.

מבנה המזרן

בפרמטר זה נבדק מאיזה חומרים מיוצרים המזרנים ומהו המבנה של המזרנים. רוב המזרנים בנויים משתי שכבות, שכבת נוחות ובסיס. שכבת הנוחות נמצאת בחלק העליון של המזרן והיא אחראית על הנוחות. בסיס המזרן מעניק תמיכה במהלך השינה. 

Better-Sleepהמזרן של Better-Sleep הוא מזרן משולב בעובי של 25 ס"מ. הבסיס מכיל קפיצים מבודדים ומעליהם יש שכבת נוחות של 3 ס"מ לקטס טבעי. ריפוד המזרן עשוי מבד סריג גמיש. 

Simba - ל-Simba יש מזרן משולב הבנוי מ-2,500 קפיצים ושכבה עליונה של ספוג זיכרון. בד המזרן הוא היפואלרגני המאפשר זרימה של אוויר. 

מזרן UNO של ד"ר גב -  מזרן עם שכבת נוחות כפולה של 4 ס"מ ויסקו אלסטית  ועוד 6 ס"מGel Air Foam. למזרן יש שכבת בסיס של 18 ס"מ ספוג איכותי. 

פנדה - מזרן בעובי של 25 ס"מ. בחלק העליון יש שכבה נוחות כפולה מ-4.5 ס"מ ספוג זיכרון (ויסקו) - 6.5 ס"מ ספוג זיכרון עם טכנולוגיית open cell ו-2 ס"מ נוספים של ספוג זיכרון המצטיין בתמיכה אורטופדית. שכבת הבסיס עשויה מ15 ס"מ ספוג איכותי. מעל ספוג הזיכרון יש בד נושם ומווסת טמפרטורה.  

מסקנה: חברת פנדה מציעה את שכבת נוחות עבה במיוחד של ספוג זיכרון (ויסקו). בנוסף חלק מהשכבת נוחות במזרן של פנדה עשויה מספוג זיכרון המעניק תמיכה נוספת מלבד התמיכה של בסיס המזרן

ספוג זיכרון 

ספוג זיכרון (ויסקו) – מתעצב על פי מבנה הגוף ומעניק תמיכה אופטימלית

תקופת ניסיון 

רוב חברות המזרנים מציעות תקופת ניסיון אם אפשרות החזרה. תקופת הניסיון היא חשובה כשקונים מזרן דרך האינטרנט. אך חשוב לציין שברוב המקרים אפשר לדעת אם המזרן מתאים או לא, אחרי מספר לילות. 

Better-Sleep – Better-sleep מציעים את המזרן ל-120 לילות ניסיון. 

Simba - חברת Simba מעניקה 100 ימי ניסיון. 

מזרן UNO של ד"ר גב -  אין. 

פנדה - חברת פנדה מציעה 100 ימי ניסיון על המזרן. 

מסקנה: חברת Better-Sleep מציעה את תקופת הניסיון הארוכה ביותר של 120 לילות. 

אחריות 

אחריות היא מדד לעד כמה החברה מאמינה במוצר שלה. לכן, אחריות היא פרמטר חשוב כשקונים מזרן. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולבדוק מה האחראיות כוללת. 

Better-Sleep – יש 12 שנות אחריות על המזרן. 

Simba - למזרן יש 10 שנות אחריות 

מזרן UNO של ד"ר גב -  למזרן יש 10 שנות אחריות 

פנדה - מציעים 12 שנה על ליבת המזרן ועוד שנה על הבדים והריפודים. 

מסקנה: חברת פנדה ו- Better-Sleep מציעות את תקופת האחריות הארוכה ביותר. חברת פנדה מעניקה גם אחראיות של שנה על הבדים והריפודים של המזרן. 

תווי תקן 

בטיחות הוא אחד מהמדדים החשובים ביותר בבחירת מזרן. תו התקן הישראלי כולל רק שתי בדיקות בלבד ואחת מהם היא האם יש למזרן תווית או לא. לכן, מומלץ לבחור מזרן שיש לו גם תווי תקן בינלאומיים שכוללים בדיקות נוספות: כמו איכות החומרים, האם החומרים רעילים ועוד. 

 Better-Sleepתו תקן ישראלי 

Simba - לא צוין באתר 

מזרן UNO של ד"ר גב -  תו תקן ישראלי 

פנדה - תו תקן ישראלי ובנוסף שני תווי תקן בינלאומיים, ®CertiPUR-US ו- OEKO-TEX®

מסקנה: המזרן היחידי שיש לו תווי תקן בינלאומיים הוא המזרן של חברת פנדה. תווי התקן הנוספים בודקים ממה עשוי המזרן, האם יש בו חומרים רעילים או חומרים החשודים לרעילים, האם החומרים שממנו הוא עשוי פוגעים בסביבה ועוד. נוחות הוא לא הדבר היחידי שחשוב במזרן, אל תתפשרו על הבטיחות. 

משלוח 

כל החברות מציעות משלוח חינם עד לבית הלקוח. לכן, בפרמטר זה נבדק האם יש תשלום על החזרה של המזרן במידה והלקוח מתחרט. מדד נוסף הוא תוך כמה ימים המשלוח מגיע עד לבית הלקוח.  

Better-Sleep משלוח חינם עד לבית הלקוח, כולל החזרה בתשלום מבית הלקוח במידה והוא רוצה להחזיר את המזרן. עד 14 ימי עסקים. 

Simba - משלוח חינם תוך 72 שעות מבאר שבע לחדרה. לערים אחרות משלוח חינם תוך שבוע. 

מזרן UNO של ד"ר גב - משלוח חינם עד 14 ימי עסקים 

פנדה - משלוח חינם עד לבית הלקוח עד 5 ימי עסקים. החזרת המוצר גם בחינם. 

מסקנה: ברוב החברות זמן ההגעה של המשלוח הוא עד ל-5 ימי עסקים. החברה היחידה המציעה החזרה של המזרן בחינם היא חברת פנדה. 

מחיר 

המחיר של מזרנים הנמכרים באינטרנט נמוך בעשרות אחוזים מהמחיר בחנות. כלומר, ניתן לקנות מזרן מעולה בשבריר מהמחיר של מזרן זהה בחנות. השאלה איזה חברה מציעה את המזרן עם המחיר הנמוך ביותר.  

 Better-Sleep המחיר לדגם סטנדרטי (140 על 190) הוא 2,480 ₪ 

Simba - המחיר לדגם סטנדרטי (140 על 190) הוא 3,499 ₪ 

מזרן UNO של ד"ר גב -  המחיר לדגם סטנדרטי (140 על 190) הוא 2,990 ₪ 

פנדה - המחיר לדגם סטנדרטי (140 על 190) הוא 2,150 ₪ 

מסקנה: חברה פנדה מציעה את המזרן במחיר הנמוך ביותר, יותר מ-300 ₪ הפרש מהמזרן של Better-Sleep. 

סיכום הנתונים בטבלה. 

השוואה בין מזרנים מובילים

 סיכום 

בפרמטרים החשובים ביותר בקניית מזרן, נוחות, בטיחות ומחיר חברת פנדה עוקפת את המתחרים. המזרן של חברת פנדה מציעה את שכבת הנוחות העבה ביותר, מזרן עם תווי תקן בינלאומיים ומחיר מצוין. פרטים נוספים על המזרן של חברת פנדה ניתן למצוא באתר של החברה: https://pandazzz.co.il/