איך חוזרים לשגרת שינה בריאה אחרי החופש הגדול?

בחופש הגדול אחד התחביבים האהובים על ילדים זה לילות ללא שינה. הם מתגאים לספר כמה מאוחר הלכו לישון, מנסים להחזיק ערים לפעמים עד הזריחה ובעצם הופכים את הלילה ליום.

עכשיו, כששנת הלימודים בפתח, חשוב להתחיל להחזיר את הילדים למסלול שינה בריא עבורם ולאזן מחדש את המערכות אבל איך עושים את זה בצורה קלה ומהירה? מצמצמים את אי הוודאות ומכינים אותם באופן הדרגתי ומתון בחזרה למסגרת עוד לפני תחילת שנת הלימודים.

מתי כדאי להתחיל בחזרה לשגרת לימודים?

ההמלצה הרווחת היא להתחיל לתרגל שגרה כ-10 ימים לפני שמתחילה השנה. אנחנו ממליצים על 3 מסלולים מקבילים:

  1. ניהול סדר יום ולו״ז קבוע - להתחיל להקפיד על סדר יום קבוע הכולל שעות שינה וקימה, ארוחות בוקר צהריים וערב ופרקי זמן מדודים של מחשבים, טלוויזיה או מסכים בכללי. זאת גם הזדמנות לתרגל לימודים באופן יזום כדי להחזיר את יכולות הלימוד.
  2. חזרה לשגרת שינה ועירות - שינה טובה, בריאה וקבועה היא המפתח לפיתוח יכולות קשב אפקטיביות, שיפור הריכוז, הזיכרון והיציבות הרגשית ואפילו תורמת לבחירת מזונות בריאים יותר (מחקרים מראים שכשלא ישנים טוב מעדיפים לאכול יותר ג'אנק פוד). זמן השינה המומלץ לילדי בית ספר יסודי הוא 10 שעות, ולתיכוניסטים 8 שעות. 
  3. ארגון סביבת לימודים - פינת הלימוד חייבת להיות מסודרת ומאורגנת - ניתן לתת לילד לסדר אותה לפי הבנתו ולתת לו להסביר מדוע. הוא יכול לסדר לפי צבעים, מקצועות אהובים ולא אהובים, סדר הא"ב - כל מה שיהיה לו מובן, נוח ויעשה לו חשק להתיישב על השולחן.

איך עושים את זה? באמצעות שותפות ואופטימיות

שתפו את הילד בהכנות לבית הספר בין אם זה קניות ובין אם ארגון החדר מחדש, זה יעניק לו ביטחון ויכין אותו לקראת המסגרת החדשה-ישנה. מומלץ לעשות יחד פעילות משותפת כמו לעטוף את הספרים או להדביק מדבקות על המחברות. הדגישו בפניו את הדברים החיוביים בבית הספר, הסבירו לו שהלימודים הופכים אותו לבוגר ומשכיל יותר, הזכירו לו את החברים שיפגוש שם כל יום ועוד דברים שאתם יודעים שהוא אוהב בהליכה לבית הספר. ככל שתסמכו עליו ותשתפו אותו, כך הוא ירגיש יותר מחויב לתהליך הלמידה ויקל על התמודדות. אתם יכולים גם לשתף אותו בחוויות שלכם מבית הספר, זה יגרום לו להרגיש שהוא חלק ממשהו גדול. 

מעבר לתרומה האדירה של שגרת שינה בריאה לתפקוד של ילדכם, חשוב להקפיד שהוא ישן על מזרן איכותי ובריא שיתמוך בו ויעניק לו את השינה הטובה ביותר. 

למזרן פנדה ג׳וניור יש שכבת Zone Support לתמיכה מקסימלית ו-2 צדדי שינה, האחד רך ומתאים לילדים מגיל 4 ומעלה והשני קשה יותר ומתאים לילדים עד גיל 4. כ-ל המזרנים שלנו בעלי תווי תקן בינלאומיים המבטיחים כי אינם מכילים או פולטים חומרים רעילים המסוכנים לכם או לילדים שלכם. כאן אפשר לקרוא עוד על המזרנים שלנו. 

אין לכם ילדים? עדיין מגיע לכם לישון טוב בלילה! הכירו את מזרן פנדה קלאסי ומזרן הפרימיום שלנו