הילד מתקשה לישון? 5 טיפים להירדמות מהירה ושינה עמוקה לילדים

הורים רבים מחפשים ברחבי האינטרנט דברים שעוזרים להירדם. לא עבור עצמם אלא דווקא כדי לעזור לילדיהם לצלול לשינה עמוקה ולהתעורר לגן או לבית הספר רעננים. במיוחד בשבילכם אספנו חמישה טיפים להירדם במהרה - שבאמת עובדים!
אם גם הילד או הילדה שלכם מתקשים להרדם, קחו את הטיפים האלה כתחליף לשיר ארס (אגב, שיר ארס הוכח מדעית כפרקטיקה שמסייעת לתינוקות, ילדים ומבוגרים להרדם במהרה!). רוצים
לגלות איך להרדם מהר ובעיקר איך להרדים את הילדים? המשיכו לקרוא.

למדו אותם לנשום

לפעמים כל מה שצריך כדי להרדם זה תרגיל נשימות קצר כדי לרוקן את הראש ממחשבות ולהכנס למצב מנוחה. למדו את ילדיכם את תרגיל 4X4 שלקוח מעולם המיינדפולנס. כל מה שצריך לעשות הוא לשכב על הגב עם ידיים על הבטן או בצדי הגוף.
השלב הבא הוא לרוקן את האוויר בנשיפה איטית דרך הפה או האף לפי ספירה של 4 שניות. לאחר מכן נושמים שוב פנימה במשך 4 שניות וחוזר חלילה. לנשימה האיטית ולתשומת הלב המתרכזת באוויר שנכנס ויוצא יש השפעה מרגיעה מאוד.

תוודאו שהחדר מרגיש הכי נעים ובטוח עבור ילדכם

יש אמרה ישנה לפיה "בית הוא המקום שבו נרדמים בקלות". כשאנחנו ישנים אנחנו הכי פגיעים שנוכל להיות. זהו מצב חסר מגננות ורגיש במיוחד. ברור שאין באמת שום סכנות בחדר השינה של הילדים, אבל לפעמים משהו קטן עלול לגרום להם להרגיש יותר או פחות בטוחים ובכך להשפיע על יכולתם להרפות ולהרדם.
לפעמים מנורת לילה קטנה, סיפור או שיחה לפני השינה, בובה של דובי או אפילו מדבקה יפה על הארון יכולים לעשות הבדל גדול. הדבר החשוב הוא לשאול אותם ולסמוך עליהם שיספרו לכם אם משהו בחדר השינה מפריע להם או אם יש משהו שתוכלו לעשות כדי לגרום להם להרגיש טוב
יותר.

הציעו להם מחברת מחשבות

סיבה שכיחה לכך שילדים מתקשים להרדם היא מפני שהם טרודים בכל מני מחשבות. כן, ממש כמונו המבוגרים. מי מאיתנו לא הניח את הראש על הכרית ובמקום לצלול לשינה עמוקה צלל למחשבות על עבודה, משפחה או מה כדאי לאכול מחר בבוקר?
אחת הדרכים לשחרר את המחשבות המטרידות ולהרדם היא פשוט לכתוב אותן. ברגע שהן נכתבות על גבי הדפים הן מפסיקות לזמזם לנו באוזניים. יש גם בונוס - אם זו במקרה מחשב מעניינת במיוחד, תמיד אפשר לחזור ולקרוא אותה שוב בבוקר למחרת.
הציעו לילדכם להניח מחברת ועט ליד המיטה ולכתוב את מחשבותיהם אם הם מתקשים להרדם. זה עובד הרבה יותר טוב מלנסות לספור כבשים.

הגבילו זמן מסכים

אחד הגורמים המפריעים ביותר לשינה הוא מסך הטלפון או המחשב. לכל משפחה יש את החוקים שלה לגבי כמות השימוש במכשירים הללו, אבל מאוד מומלץ להפסיק להשתמש בהם לפחות שעה לפני זמן השינה. הדרך הכי טובה לוודא שהילדים שלכם עושים זאת - היא לעמוד במשימה בעצמכם.
ילדים רואים, ילדים עושים. אם תגידו להם לשים את הטלפון בצד ומיד אחר כך תענו לווצאפ מהעבודה זה לא יעבוד. חשוב שתקבלו את ההחלטה יחד איתם ואולי אפילו תנצלו את השעה שהתפנתה כדי לדבר על היום שעבר או פשוט להיות יחד בלי הסחות דעת. בשעה שלפני השינה נסו להפחית את הלחץ בבית.
כדאי לעמעם את האורות ולהמנע מדיבור על שיעורי בית, מטלות או דברים דחופים למחר. הילדים
ירדמו יותר בקלות, וגם אתם!

השקיעו במוצרי שינה מותאמים אישית

זוכרים את סיפור הנסיכה על העדשה? לפעמים משהו קטן במזרן או בכרית פשוט לא עובד! אולי הגיע הזמן לעבור ממזרן יחיד למזרן למיטה וחצי (מיטת נוער)? אולי פשוט כדאי לשדרג את המזרן או אפילו לבחור במצעים רכים בצבעים מרגיעים יותר? תופתעו כמה השקעה במוצרי שינה איכותיים יכולה לעזור לכל אחת ואחד להירדם בקלות רבה יותר.
במיוחד כדאי להכיר את טכנולוגיית ויסקו (ספוג זיכרון) המשולבת במזרנים והכריות של פנדה. ספוג זיכרון משנה את צורתו למגע גופכם ומתאים עצמו אישית בדיוק לצורה שבה נוח לכם לישון. הוא רך מצד אחד אבל מספק תמיכה מדויקת בדיוק איפה שתצטרכו. אם ילדיכם רגישים במיוחד מומלץ גם לבדוק שהמזרן והכרית הינם היפואלרגניים. 
הכי חשוב להזכיר לילדים שכל אחת ואחד מאיתנו נולדים עם היכולת להרדם. גם אם לוקח קצת זמן, זה ממש בסדר ואנושי. במיוחד בימים שאחרי חופש ממושך אם הם התרגלו ללכת לישון מאוחר. מקווים שהטיפים האלה יעזרו לכם לעזור להם, ומאחלים לכולנו חלומות מתוקים…