כיצד נרות משפרים את מצב הרוח, מקלים על לחצים ומשפרים את השינה?

מאז ומעולם נרות היו הלב הפועם בכל בית. במשך מאות שנים אנשים השתמשו בנרות שונים בכדי להכניס שלווה לחללים שונים, כי כשהאווירה נינוחה וריחנית, אנו נעשים הרבה יותר רגועים. בנוסף לשלווה ואנרגיות טובות, יש עוד לא מעט סיבות שבגללן שווה להדליק נרות. 

שיפור מצב הרוח

באופן טבעי מצב הרוח שלנו מושפע מחווית החיים הנוכחית שלנו, הסביבה שלנו והאלמנטים סביבנו. כאשר נימצא בחלל חשוך ואפרורי, או מואר מידי ונטול ריח, מצב הרוח שלנו יהיה בהתאם. כאשר נימצא בחלל בעל אור חם וטבעי וריח נעים, מצב הרוח שלנו יתרומם. 

נרות יכולים להפיח חיים בפינות ריקות בחדר ולתת בוסט אנרגטי שברגע יכול לשנות את כל האטמוספירה, להרגיע, לקרב ולחמם. מה גם שתמיד אפשר לבחור בנרות צבעוניים שיכניסו את הצבע שאתם אוהבים לחלל או צורה מיוחדת שתשנה את האופן בו אתם מסתכלים או תופסים את החדר. 

המלצה שלנו - החשיכו את החלל, הדליקו קבוצה של נרות בצד אחד של החלל ועוד כמה בודדים בצד השני ותקבלו חלל חמים ונעים. שהחמימות הזו נכנסת לתת מודע וגורמת לנו להיות הרבה יותר רגועים. 

הקלה על לחצים ומתחים

התאורה המעומעמת והאור הרך של הנרות מעניקים לחלל אנרגיה מיוחדת, חמה ומקרבת. הנרות ״מרגיעים״ את החלל ובאופן טבעי אנו נעשים הרבה יותר רגועים. מעבר לכך, אחת מהאיכויות הכי משמעותיות של הנרות היא החמימות שהם מייצרים. הלהבה של הנר זזה באיטיות ואלגנטיות, יוצרת עמעום בחדר כך שאפשר להרגיש בקלות כל תזוזה נעימה וזו בפני עצמה סוג של מדיטציה. 

נרות בעלי ניחוח ארומטי יכולים גם הם לסייע לנו גם בהפגת מתחים ולחצים. ישנם ריחות שנמצאו כמסייעים במצבי חרדה ודיכאון, מרגיעים ומשפרים את איכות החיים והשינה. 

המלצה שלנו - כאשר אתם רוצים להירגע הדליקו נר בריח קמומיל, ברגמוט, לבנדר, תפוז מתוק או גרניום.

שיפור איכות השינה

לריח יש השפעה נירולוגית על המוח כיוון שריח טוב מפעיל אזורים במוח המתייחסים לרגשות. מחקרים רבים מראים שלריח יש השפעה חיובית על מצב הרוח שלנו ובכוחו להפחית מתח, לשפר את איכות השינה, להעלות את הביטחון העצמי ולהעניק לנו תחושת רוגע ושלווה. 

הדלקת נרות בשעות שלפני השינה יסייעו לכם לשחרר את המתחים של כל היום, לאפס את המחשבות ולהיכנס באיטיות וטבעיות למקצב השינה הטבעי שלכם. רגעים נעימים לאור נרות בערבים מאפשרים לנו להיות מודעים למחשבותינו ולמעשינו, להקשיב לגוף ובכך לדעת מתי ללכת לישון ולספק שנת לילה רגועה יותר.

המלצה שלנו - הדליקו לפני השינה נרות בניחוח הדרים, לבנדר, יסמין, ורדים, אמבר ופטצ'ולי. כל אלה נותנים תחושת רוגע וייצרו אווירה חמימה בחלל.

הצטיידתם בנרות ריחניים, שדרגתם את האווירה בחדר ועכשיו אתם רוצים להבטיח שגם המזרן שלכם יעניק לכם את השינה הכי איכותית שיש?