מארק צוקרברג עוזר לישון טוב בלילה

מארק צוקרברג. תמונה:  JD Lasica, Flickr

מארק צוקרברג חשף באינסטגרם מכשיר פשוט שהמציא כדי לעזור לאשתו לישון טוב יותר בלילה. לדבריו המכשיר עובד היטב, והוא מפרסם אותו כדי לעודד יזמים אחר לרוץ עם זה.

הפוסט המצוין שלו מתאר היטב את הצורך שהוא ביקש לפתור, אז תרגמנו אותו כלשונו:

קשה להיות אמא, ומאז שיש לנו ילדים פריסילה מתקשה לישון לילה שלם. היא מתעוררת ובודקת את השעה בטלפון שלה כדי לראות אם הילדים יתעוררו בקרוב, אבל אז כשהיא יודעת מה השעה זה מכניס אותה ללחץ והיא לא מצליחה להירדם שוב.
אז עבדתי להכין בשבילה את מה שאני מכנה "תיבת שינה". זה יושב על שידת הלילה לצד המיטה שלה, ובין השעות 6 ו-7 בבוקר זה מוציא אור חלש מאוד - הוא בולט מספיק כדי שאם היא תתעורר ותראה אותו היא תדע שזה זמן מתאים שאחד מאיתנו יקום לילדים, אבל חלש מספיק כך שהאור לא יעיר אותה אם היא עדיין ישנה.
ומאחר וזה לא מראה את השעה, אם היא מתעוררת באמצע הלילה היא יודעת פשוט לחזור לישון מבלי לדאוג מה השעה.
עד עכשיו זה עובד יותר טוב משציפיתי, ועכשיו היא יכולה לישון לילה שלם.
בתור מהנדס, לבנות מכשיר שיעזור לבת הזוג שלי לישון יותר טוב זו אחת הדרכים הטובות ביותר שאני יכול להעלות בדעתי לבטא את האהבה והוקרת התודה שלי.
אחדים מחברי אמרו לי שגם הם היו רוצים משהו כזה, אז אני מפרסם את זה למקרה שיזם אחר רוצה לרוץ עם זה ולבנות תיבות שינה לעוד אנשים!

והנה המקור:

View this post on Instagram

Being a mom is hard, and since we've had kids Priscilla has had a hard time sleeping through the night. She'll wake up and check the time on her phone to see if the kids might wake up soon, but then knowing the time stresses her out and she can't fall back asleep. So I worked on building her what I call the "sleep box". It sits on her nightstand, and between the hours of 6-7am it emits a very faint light -- visible enough that if she sees it she'll know it's an okay time for one of us to get the kids, but faint enough that the light won't wake her up if she's still sleeping. And since it doesn't show the time, if she wakes up in the middle of the night, she knows to just go back to sleep without having to worry about what time it is. So far this has worked better than I expected and she can now sleep through the night. As an engineer, building a device to help my partner sleep better is one of the best ways I can think of to express my love and gratitude. A bunch of my friends have told me they'd want something like this, so I'm putting this out there in case another entrepreneur wants to run with this and build sleep boxes for more people!

A post shared by Mark Zuckerberg (@zuck) on

 

הבעיה שמתאר צוקרברג איננה ייחודית, ואנשים רבים מגלים שכשהם בודקים את השעה כשמתעוררים בלילה הם מרגישים לחץ וקושי להירדם. ד"ר נרינה רמלקאהן, פיסיולוגית ומומחית לשינה, ממליצה:

אם אתם רגישים בבקשה תפסיקו לבדוק את השעה כשאתם מתעוררים בלילה (שימו לב שאני אומרת "כשאתם מתעוררים" כי זה טבעי להתעורר במהלך הלילה). בדיקת השעה תשלח אותכם אל מערבולת של חישובים ('כמה זמן נשאר עד שצריך לקום?'), הסקת מסקנות ('אם לא אקבל 3.177777 שעות שינה איך ארגיש מחר?!') ודאגה. תפסיקו לבדוק את השעה. אם אתם לא סומכים על השעון המעורר שלכם, שימו שלושה שעונים בחדר!

גם ההרגל של פריסילה שמתאר צוקרברג, לבדוק את השעה במכשיר הטלפון שלה, יוצרת בעיות מאחר שהאור של המסכים האלקטרוניים מפריע גם הוא להירדמות ולאיכות השינה. 

אל תשכחו, כמובן, שמזרן טוב הוא אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על איכות השינה שלכם והשפעתו מורגשת לאורך שנים. עשו לגוף ולמוח שלכם טובה ותנסו מזרן פנדה בהקדם. לא רק שמדובר במזרן חדשני ואיכותי ביותר, החברה נותנת תקופת ניסיון של מאה ימים (100!) ללא כל התחייבות מצדכם, ואם לא תהיו מרוצים הם יקחו את המזרן חזרה ללא שאלות וללא חיוב.