מה הופך מזרן למזרן פרימיום?

המילה פרימיום או יוקרה הפכה להיות מילה שגורה בחיינו, יש מכוניות יוקרה, מלון חמישה כוכבים, שוקולד פרימיום ועוד ועוד. המילה פירמיום חדרה גם לעולם המזרנים, אבל איך מבדילים בין מזרן רגיל לבין מזרן פירמיום? על השאלה הזאת נענה בכתבה הבאה. 

מזרן פרימיום

חומרים

בבישול, חומרי הגלם קובעים את טיב המנה. ככל שחומרי הגלם יהיו טובים יותר כך המנה תיחשב לאיכותית יותר. לא סתם, שפים מסתובבים שעות בשווקים כדי למצוא את חומרי הגלם שיהפכו את המנה שלהם למושלמת. זה בדיוק ההבדל בין מזרן רגיל למזרן פרימיום – איכות החומרים שמהם המזרן עשוי. מזרן פרימיום לרוב עשוי מחומרים סופר איכותיים שיוצרו בתהליך מתקדם כדי להבטיח שהם לא יאבדו מאיכותם. כשהמזרן מיוצר בצורה זו מרגישים את ההבדל מהלילה הראשון. 

מבנה המזרן

רוב המזרנים הרגילים בנויים משלוש שכבות וכיסוי מבד.
שכבת בסיס - שהיא לרוב עשויה מספוג או קפיצים והיא החלק העיקרי של המזרן
שכבת ביניים - שכבה דקה העשויה לרוב מספוג באיכות משתנה
שכבת נוחות - שכבה דקה עשויה מויסקו או לטקס

לעומת זאת מזרני פרימיום עשויים לפחות מארבע שכבות, בדומה למזרן Panda, שכל אחת מהן עשויה מחומרים האיכותיים ביותר ויש לה מטרה להעניק את הנוחות המירבית. בנוסף מושקעת מחשבה בבד הכיסוי והוא לרוב עשוי מבדים איכותיים. הנה דוגמה למפרט של מזרן יוקרה:
שכבת נוחות - שכבת ויסקו ג'ל בשילוב סיבי פחם המונעים הצטברות בקטריות וקרדית אבק הבית לשמירה על היגיינה מקסימלית
שכבת ביניים כפולה - שכבה ראשונה, שכבת ויסקו ג'ל אוורירית המספקת תמיכה בנקודות העומס של הגוף ומשחררת לחצים. שכבה שנייה - שכבת ויסקו גמישה ונושמת במיוחד, היפואלרגנית, המתאימה עצמה לקווי המתאר הטבעיים של הגוף לשנת לילה שלווה ורגועה
שכבת בסיס - ספוג בסיס איכותי המייצב ומעניק תמיכה אופטימלית לשכבות הויסקו הנוספות במזרן.
בד כיסוי - כיסוי קווילט פרימיום מבד ג'אקרד כפול יוקרתי

מזרן מעוצב

עיצוב

המיטה והמזרן הם חלק מרכזי בחדר השינה. לכן, מושקעת מחשבה רבה בעיצוב של מזרני יוקרה ותשומת לב לפרטים הקטנים. ברוב המזרנים בד הכיסוי יהיה מעוצב ועשוי מבד איכותי. יהיו תוספות קטנות שעושות הבדל גדול כמו: בד מיוחד למניעת החלקת המזרן והצמדתו  לבסיס המיטה, גימורים נקיים שמשדרגים את נראות המזרן ועוד. 

ישנם עוד הבדלים בין מזרן רגיל למזרן פרימיום אבל את ההבדל הגדול תרגישו שתנסו. מזרן פירמיום או מזרן יוקרה מעניקים חוויית שינה מושלמת. אז אם אתם באמת רוצים להרגיש את ההבדל בין מזרן רגיל למזרן יוקרה פשוט תשכבו עליו…