ראש בראש: כרית מספוג זיכרון (ויסקו) מול כרית נוצות

באיכות השינה המזרן הוא המלך, אבל הכרית היא המלכה. כרית טובה יכולה לשדרג בצורה משמעותית את איכות השינה. ישנם סוגים רבים של כריות, בכתבה הבאה נשווה בין שני הסוגים הפופלריים ביותר, כרית ויסקו לכרית נוצות.
כרית ויסקו מול כרית נוצות

מה זה ספוג זיכרון (ויסקו)?

ספוג זיכרון או בשמו הפחות מוכר ויסקו, פותח על ידי נאס"א כדי להקל על אסטרונאוטים בנחיתות והמראות. התכונה שהופכת אותו למרכיב מרכזי במוצרי שינה היא האלסטיות. בטמפרטורת החדר ספוג הזיכרון יציב אך במגע של חום גוף הוא מתרכך ומתעצב על פי מבנה הגוף וכך הוא מעניק תמיכה מותאמת אישית.

קצת על כרית נוצות

איכות הכרית נקבעת על פי איכות הנוצות. הכריות הפשוטות ביותר עשויות מנוצות תרנגולת ואילו הכריות האיכותיות יותר עשויות מנוצות אווז. ישנן כריות העשויות מנוצות סינטטיות, הן מתאימות לאנשים הסובלים מאלרגיות.

היתרונות של כרית מספוג זיכרון

תמיכה –בזכות האלסטיות של ספוג הזיכרון הכרית מעניקה תמיכה מותאמת אישית על פי מבנה הצוואר והכתפיים. כרית מספוג זיכרון נחשבת אורתופדית והיא מומלצת לאנשים הסובלים מכאבי גב וצוואר.
עמידות – כרית מספוג זיכרון עמידה יותר ואורך החיים שלה ארוך יותר מכרית נוצות.
אחידות – ספוג זיכרון הוא חומר אחיד. לכן, בכרית ויסקו אין גושים ושקעים שאופייניים לכרית מנוצות.
מבנה – המבנה של כרית מספוג זיכרון נשאר אחיד לאורך כל הלילה. לא צריך לסדר או להתפיח את הכרית במהלך הלילה, דבר שתורם לשינה רציפה ונעימה.

חסרונות של כרית מספוג זיכרון

חימום – ספוג זיכרון משמר את חום הגוף ובטמפרטורות גבוהות יכול לחמם. החיסרון הזה פחות רלוונטי כיום. מכוון, שבשנים האחרונות פותחו סוגים שונים של ספוג זיכרון שאינם סופגים את חום הגוף ולכן אינם מחממים.
ריח ראשוני – לכרית מספוג זיכרון עלול להיות ריח לא נעים בשימושים הראשונים. ניתן להתגבר על הבעיה הזאת בקלות. צריך לאוורר את הכרית ל-24 שעות ואז הריח פשוט נעלם.
מחיר – בעבר מוצרים מספוג זיכרון היה יקר אך בגלל הוזלת תהליכי הייצור והפופולריות שלו המחיר ירד. בנוסף ישנן חברות רבות, כמו חברת פנדה, שמוכרת את הכרית באינטרנט, דבר המוזיל בצורה משמעותית את המחיר.

יתרונות של כרית נוצות

רכות – כרית נוצות איכותית רכה ונעימה. הן מתעצבות על פי מבנה הכתפיים והצוואר. יש כאלה שטוענים שכרית נוצות רכה מדי והתמיכה שלה אינה מורגשת.
אוורירית – כרית נוצות היא אוורירית. לכן, היא אינה שומרת על חום ומונעת הזעה במהלך הלילה.
מחיר – המחיר של כרית נוצות יכול להיות נמוך יותר ממחיר של כרית מספוג זיכרון. אך המחיר של כרית נוצות איכותית גבוה יותר ממחיר של כרית מספוג זיכרון

חסרונות של כרית נוצות

אלרגניים – כרית מנוצות טבעיות אינה מתאימה לאנשים הסובלים מאלרגיות.
רכות יתר – הרכות, היתרון הגדול של כרית נוצות, הופך לחסרון במהלך שינה ארוכה. הכרית ממשיכה לשקוע במהלך השינה. דבר שיכול לגרום לאי נוחות ואפילו לכאבי צוואר
שחיקה – שימוש ממושך בכרית נוצות יכול ליצור שקעים וגושים שמפריעים במהלך השינה.
תחזוקה – צריך לתחזק כרית נוצות. אחרי כל שינה צריך להתפיח מחדש את הכרית כדי שהיא תחזור לצורתה המקורית שלה.
לסיכום, בעבר כרית נוצות הייתה פופולרית יותר אך היתרונות של כרית מספוג זיכרון (ויסקו) הפכו אותה לפופולרית יותר ויותר בשנים האחרונות. התמיכה המותאמת אישית, העמידות והאחידות הופכים את הכרית מספוג זיכרון לכרית מושלמת לאנשים הסובלים מבעיות גב או לאנשים שרוצים להעניק לראש שלהם את הטוב ביותר.
כרית מספוג זיכרון (ויסקו) הבחירה המושלמת

איפה אפשר לקנות כרית מספוג זיכרון (ויסקו)?

בעקבות הפופולריות הרבה של כריות מויסקו ניתן למצוא אותה בחנויות רבות. אך חשוב לציין שאיכות הספוג הזיכרון קובעת את איכות הכרית. לכן, כדאי לקנות כרית מספוג זיכרון בחברות שמתמחות במוצרי שינה העשויים מספוג זיכרון. המלצה נוספת היא לקנות כרית באינטרנט כך תוכלו לחסוך עשרות (ולעיתים מאות) שקלים. למשל, הכרית ויסקו של חברת פנדה עולה רק 199 ₪. המחיר בחנות של כרית זהה גבוה בעשרות אחוזים מהמחיר של הכרית של פנדה.