כל מה שרציתם לדעת על ספוג זיכרון

ספוג זיכרון הוא אחד מהמרכיבים המרכזיים של מזרנים כיום, אבל מה זה בעצם ספוג זיכרון? ממה הוא מיוצר? מהם היתרונות של ספוג הזיכרון? ומה מיוחד בספוג הזיכרון של מזרני פנדה?

על כל השאלות האלה ועוד נענה בכתבה הבאה.

מה זה ספוג זיכרון?

ספוג זיכרון או בשמו הפחות נפוץ "visco" הומצא על ידי נאס"א. מטרתו הראשונית הייתה לשמש לנוחות ובטיחות האסטרונאוטים בזמן השיגור. אנשים שניסו את ה-visco התאהבו בו והוא הפך למרכיב מרכזי במספר רב של מוצרים. המוצר הנפוץ ביותר הוא מזרנים, אך משתמשים בספוג זיכרון למוצרים כמו: ספות, מושבים ברכב ואפילו לנעליים.

ספוג הזיכרון התפתח בצורה משמעותית מאז שהומצא. הוספו לו חומרים מווסתים טמפרטורה שהופכים אותו למושלם לשינה. מצד אחד הוא עוטף ברכות ונותן תמיכה מלאה ומצד שני הוא מפזר את חום הגוף הנפלט במהלך השינה.

איכות ספוג הזיכרון נקבעת על פי שתי תוכנות עיקריות, אלסטיות וצפיפות. ספוג זיכרון איכותי צריך להיות אלסטי. כלומר, הוא צריך להתעצב על פי מתאר גופו של האדם השוכב עליו ולהעניק לו תמיכה על פי מבנה גופו. ומצד שני לחזור לצורתו המקורית כאשר קמים ממנו. התכונה השנייה שקובעת את איכות ספוג הזיכרון היא הצפיפות. הנוסחה פשוטה, ככל שצפיפות הספוג זיכרון גדולה יותר כך הוא יותר איכותי. מומלץ לבדוק את צפיפות של ספוג הזיכרון לפי שקונים את המזרן.

ממה עשוי ספוג זיכרון?

הסוג הבסיסי עשוי פולימר המכונה פוליאוריתן. הואנפוץ בספות, מזרנים, מושבי רכב ועוד. ספוג זיכרון הוא ורסיה של פוליאוריתן שיותר עמידה ובעלת צפיפות גבוהה יותר. תוחלת החיים של מזרנים העשויים מפוליאוריתן ארוכה יותר ממזרנים רגילים.

מה הם סוגים שונים של קצף הזיכרון?

לספוג הזיכרון יש שלושה סוגים עיקריים, מסורתי, פתוח ומשולב עם ג'ל. לכל אחד מהסוגים יש יתרונות וחסרונות.

מסוֹרתִי

ספוג זיכרון מסורתי הוא הספוג ממנו עשוי רוב המזרנים. היתרון הגדול שלו הוא היכולת להתעצב על פי הגוף וכך להעניק תמיכה מותאמת אישית. החיסרון שלו שהוא משמר את חום הגוף. כלומר בטמפרטורות גבוהות לא נעים לישון בו.

פתוח

ספוג זיכרון פתוח הוא ספוג זיכרון מסורתי עם מבנה אחר. בתוך הספוג הזיכרון יש תעלות אוורור המאפשרות תנועה של אוויר במזרן. כלומר, חום הגוף לא נאגר במזרן אלא מתפזר החוצה.

ג'ל

ספוג זיכרון ג'ל הוא ספוג זיכרון שהוסיפו לו טבליות ג'ל מיקרוסקופיות אשר עושות שתי פעולות. הפעולה הראשונה היא לספוג את החום היוצא מהגוף. והפעולה השנייה היא וויסות החום היוצא מהגוף על ידי שחרור וספיגה של החום. זהו ספוג הזיכרון הקיים במזרני פנדה.

היתרונות של ספוג זיכרון

אנשים רבים טוענים שמזרנים העשויים מספוג זיכרון שינו להם את החיים. המזרן הוא הסיבה שהם התחילו לישון טוב בלילה, ושינה טובה משפרת את איכות החיים. אך חשוב לזכור, שינה היא דבר סובייקטיבי, מה שמתאים למישהו אחד לא בטוח מתאים למישהו אחר. אך עם זאת, יש כמה יתרונות בולטים לספוג הזיכרון.

מנצל את חום הגוף

ספוג זיכרון משתמש בחום הנפלט מהגוף במהלך השינה. החום מרכך את ספוג הזיכרון וכך הוא יכול לשנות את צורתו על פי מבנה הגוף של האדם הישן עליו. כלומר, אתם מקבלים מזרן המותאם אישית לגופכם התומך בעקומה הטבעית של עמוד השדרה. דבר זה מעניק שינה טובה ונוחה יותר. האלסטיות של ספוג הזיכרון עוזרת לו לחזור לצורתו המקורית ברגע שקמים מהמזרן.

מקל על כאב

במזרנים ישנים ובמזרני קפיצים רק השכבה העליונה עשויה מבד רך. ברוב המקרים הבד הזה נשחק ונוצרים במזרן נקודות לחץ שהופכות את השינה ללא נוחה במקרה הטוב, ובמקרה הרע לכאבי גב. במזרן העשויים מספוג זיכרון לא יכולות להיווצר נקודות לחץ ולכן השינה הרבה יותר נוחה. יותר מזה, התכונות הייחודיות של ספוג זיכרון יכולות להקל על כאבים בעמוד השדרה ובמפרקים. אם אתם סובלים מבעיות מפרקים או מכאבי גם מזרן העשוי מספוג זיכרון יכול להתאים לכם.

הפרדה

אנחנו משנים את תנוחת השינה שלנו עשרות פעמים בלילה. ספוג הזיכרון קולט את התנועה ולא מעביר אותה כמו שקורה במזרנים רגילים. כלומר, הסיכוי שתרגישו את השותף שלכם למיטה זז הוא מאד נמוך. זה מעולה לאנשים הישנים שינה קלה ומתעוררים בקלות

מעולה לסובליםמאלרגיות

הצפיפות של ספוג הזיכרון מונעת מאלרגנים כמו אבק ועובש להיכנס לעומק המזרן וכך מקטינה את מספר האלרגנים היכולים להיווצר במזרן. דבר זה יכול לעזור לאנשים הסובלים מאלרגיות לישון הרבה יותר טוב.

סיכום

אם אתם לא מרוצים מהמזרן שיש לכם או שאתם חושבים להחליף את המזרן הישן שלכם, מזרן העשוי ספוג זיכרון יכול להיות הבחירה הנכונה בשבילכם. הוא יכול לשדרג את השינה שלכם וכך לעלות את איכות החיים שלכם.

למידע נוסף על ספוג זיכרון והיתרונות של מזרן העשוי מספוג זיכרון אתם מוזמנים להיכנס לאתר של פנדה.