כמה זמן לוקח להתרגל למזרן חדש?

לא משנה כמה אתם אוהבים את המזרן שלכם, אחרי שמונה שנים תצטרכו להיפרד ממנו. בגלל שייווצרו בו שקעים, גבשושיות, ריחות לא נעימים ועוד דברים שיפגעו באיכות השינה ואפילו עלולים לפגוע בבריאות שלכם. הכתבה הזו לא תעסוק באיך לבחור מזרן חדש אלה בשאלה: כמה זמן לוקח להתרגל למזרן חדש? 

כמה זמן לוקח להתרגל למזרן חדש

כמה זמן לוקח להתרגל למזרן חדש?

המחיר של מזרן חדש יכול להגיע לאלפי שקלים (קנייה באינטרנט יכולה להוזיל את המחיר באופן משמעותי). לכן יש צפייה להתאהב במזרן משינה ראשונה, שחוויית השינה תשתפר וכאבי הגב יפסיקו. אבל במזרנים אין אהבה משינה ראשונה. יכול להיות שבלילות הראשונים המזרן ירגיש נוח ולאחר כמה לילות תרגישו חוסר נוחות ואולי אפילו כאבים. או להיפך, בלילות הראשונים המזרן ירגיש לכם קשה או רך מדי ואילו אחרי כמה לילות תרגישו שזה המזרן בשבילכם. אז כמה זמן לוקח להתרגל למזרן חדש? 

רוב חברות המזרנים יגידו לכם שיש להם את המזרן הטוב ביותר ויבטיחו לכם שיפור מהיר באיכות השינה. אבל לא משנה כמה טוב המזרן שקניתם, ייקח לכם זמן להתרגל אליו. מחקרים מראים שלוקח 30 עד 45 ימים כדי להתרגל למזרן חדש. יש בזה היגיון. דמיינו שיש לכם מנה קבועה במסעדה ואחרי שמונה שנים החלטתם לנסות מנה חדשה. בטעימה הראשונה יהיה לכם קשה להחליט אם המנה הזאת טעימה או לא. אתם תהיו חייבים לטעום עוד כדי להחליט אם המנה הזאת בשבילכם או לא. בדיוק ככה גם במזרנים. הגוף התרגל למזרן מסוים במשך שמונה שנים (לעיתים אפילו יותר) וברגע שמחליפים את המזרן הגוף צריך להתרגל מחדש למבנה של המזרן, לחומרים ממנו הוא עשוי ולמידת הרכות של המזרן החדש. 

למה כדאי לחכות 30 עד 45 לילות לפני שמחליפים מזרן? 

הסיבה העיקרית שבגללה צריך לישון 45 לילות על מזרן היא, שלוקח לגוף הרבה זמן להתרגל למזרן חדש. אבל זאת לא הסיבה היחידה. קנייה של מזרן חדש מצריכה התעסקות וגוזלת זמן יקר. צריך שוב לעשות סקר שוק, להעמיס את המזרן את הגג של הרכב, להחזיר אותו לחנות, לנסוע לחנות חדשה,  לנסות מזרנים אחרים, להקשיב למוכר שמנסה לשכנע אתכם לבחור את המזרן היקר ביותר ואז לבחור מזרן חדש מהמגוון העצום שבחנות… תהליך ארוך ומייגע, אז מה הפתרון? 

לוקח בין 30 ל-45 ימים להתרגל למזרן חדש

קנייה של מזרן באינטרנט 

בניגוד לחנויות מזרנים, רוב החברות שמוכרות מזרנים באינטרנט מעניקות לפחות 100 לילות ניסיון, כך שיש לכם הרבה יותר מ-45 לילות כדי להתרגל למזרן החדש. במידה ותחליטו להחזיר את המזרן, לא תצטרכו להגיע לחנות. שליח של החברה יגיע אליכם הביתה וייקח חזרה את המזרן. חברת פנדה אפילו לא גובה תשלום על ההחזרה. כלומר אתם יכולים לישון על המזרן 45 לילות, בלי הניילונים, ורק אז להחליט אם המזרן מתאים לכם. נשמע הרבה יותר הגיוני, לא? 


לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן.